На Київщині чоловік назвав міського голову «гандном». Суд постановив, що це прізвище, а не образа

Апеляційний суд закрив справу щодо чоловіка, який звернувся до мера міста Тетіїв Київської області словом «гандон». Про це повідомляє «Судовий репортер».

У квітні цього року відбулося громадське зібрання з приводу зариблення річки Роська державним підприємством «Сервіс» за ініціативою Тетіївської міської ради. Зібрання проходило на вулиці, й громадяни висловлювали свою незгоду з діями мера. Один із присутніх, Ігор Савлук, звинуватив міського голову у публікації неправдивої інформації. Вказуючи на нього, чоловік заявив, що отакі «гандони» пишуть брехню.

У травні Тетїівський райсуд визнав чоловіка винним у хуліганстві і оштрафував на 51 ₴. Сам же порушник вину не визнавав і переконував, що мав на увазі французького письменника-фантаста Ів Гандона, а тому це не є образливим нецензурним словом. Суд такі пояснення до уваги не взяв, мотивуючи тим, що  термін «гандон» має кілька значень, в тому числі його вживають як образу відносно осіб чоловічої статі.

Київський апеляційний суд спеціально переглянув відео сутички і дійшов висновку, що фразою «гандон» в контексті розмови чоловік дійсно порівняв мера з французьким письменником-фантастом «Ів Гандоном», оскільки вважав, що той розказує фантастичні речі. Також апеляційний суд зазначив, що суд першої інстанції не врахував, що вислів не був пов’язаний з явною неповагою до інших громадян, оскільки вони повністю його підтримували і активно захищали, коли мер хотів штовхнути чоловіка. Суд не побачив доказів того, що Ігор Савлук словом «гандон» хотів образити мера, а не просто згадав прізвище французького митця.

3 червня апеляційний суд закрив справу за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення в діях особи.

Більше комічних ситуацій: