Коли і від чого потрібно вакцинуватися. Поради МОЗ

У якому віці і від чого потрібно зробити щеплення, аби бути здоровим, роз’яснює Міністерство охорони здоров’я України.

15 січня МОЗ опублікувало календар профілактичних щеплень. У ньому фахівці роз’яснюють, у якому віці потрібно вакцинувати дитину від кору, туберкульозу, а коли потрібно робити щеплення від правця і краснухи.

Джерело: МОЗ

Найбільше щеплень роблять дитині у перші 18 місяців її життя. Наприклад, від гепатиту B малюка потрібно щепити у першу добу після народження, потім — коли виповниться місяць, і ще раз — у півроку. Від поліомієліту вакцинують на другому, четвертому і шостому місяцях життя.

Частіше за інші людина має робити щеплення від дифтерії та правця — шість разів до 16, а потім — кожні десять років повторювати процедуру.

Щеплення — єдиний дієвий спосіб захистити вашу дитину від інфекційних хвороб. Особливо зараз, коли в Україні спалах кору, реєструються такі небезпечні хвороби, як кашлюк чи правець. 6 смертей від кору — хвороби, якій можна було запобігти, це неприйнятно! Підвищення рівня імунізації сьогодні в Україні — це питання національної безпеки, — переконана виконувачка обов’язків Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

За останнім опитуванням UNICEF Ukraine у 2017 році, 84% батьків сказали, що наслідують або намагаються робити щеплення своїм дітям за календарем профілактичних щеплень. Для порівняння, у 2014 календар наслідували лише 63% опитаних. Рівень імунізації у попередні роки знизився через нестачу вакцин, пояснюють у МОЗ, але запевняють, що наразі вдалося налагодити поставки, завдяки співпраці з міжнародними організаціями.

Зазначимо, що в Україні наразі триває спалах кору — одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. За 2017 рік зафіксовано 4782 випадки захворювання на кір. Ліків від цієї хвороби не існує, єдиний надійний метод профілактики — вакцинація.

Читайте також: Кір — хвороба, від якої не існує ліків. Способи вберегтися і ризики вакцинації