В українських містах створюватимуть транспортно-пересадочні вузли. Що це

26 липня заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе повідомив, що з 1 вересня 2018 в Україні діятимуть нові державні будівельні норми. Згідно з ними, у великих містах облаштовуватимуть транспортно-пересадочні вузли.

Що таке транспортно-пересадочні вузли

Транспортно-пересадочний вузол (ТПВ) — це пасажирський комплекс, який перерозподіляє пасажиропотоки між видами транспорту та напрямками руху. Вони дозволяють оптимізувати процеси перевезення, а також створити інфраструктуру для зручної та швидкої пересадки пасажирів між різними видами транспорту.

Згідно з новими державними будівельними нормами (ДБН) такі транспортно-пересадочні вузли (ТПВ) слід розміщувати переважно в периферійній зоні міст, або на підходах до центру міста для обмеження в’їзду в центральну зону індивідуального транспорту.

  • міжнародні — біля аеропортів, залізничних вокзалів, портів;
  • регіональні чи приміські — біля автостанцій, приміських залізничних станцій;
  • міські — біля станцій швидкісних видів транспорту (метрополітену, швидкісного трамвая, міської залізниці), в місцях перетину кількох видів пасажирського транспорту та в районах великих громадських чи торгових об’єктів.

Витрати часу на здійснення пересадок не повинні перевищувати 10 хвилин з урахуванням часу на очікування. Тому дальність пішохідних підходів до зупинок у ТПВ не може бути більшою за 200 м. Якщо ж проектування передбачає перевищення цієї норми, то для скорочення витрат часу на пересадку треба використовувати локальні транспортні системи — ескалатори та травелатори.

Приклади транспортно-пересадочних вузлів у світі

Токіо

ТПВ «Одайба» входить у систему Токійського монорельса. Вузол розташований на насипних територіях Токіо, в Токійській затоці, в районі Одайба. У зоні пішохідної доступності ТПВ розташовані кілька великих торгових комплексів, готелі, адміністративно-офісні і житлові будівлі. Крім того, в безпосередній близькості від станції знаходиться рекреаційна територія, що користується великою популярністю у городян у теплу пору року.

Транспортно-пересадочний вузол (ТПВ), Токіо

Транспортно-пересадочний вузол (ТПВ), Токіо / undergroundexpert.info

Токійський монорельс є ефективною системою міського швидкісного позавуличного транспорту. Він забезпечує зв’язок периферійних районів міста з системою міського метрополітену і залізниці. У складі ТПВ «Одайба» три рівні: нижній (перший) призначений для руху міського транспорту (індивідуального, вантажного, наземного пасажирського), середній (другий) відводиться пішоходам; на верхньому (третьому) розташована станція монорейки.

Основними інфраструктурними складовими вузла є станція монорейки, міський наземний пасажирський транспорт — автобус, муніципальна парковка.

Мадрид

Транспортно-пересадочний вузол «Монклоа» з’явився у Мадриді у 2008 році. Прообраз ТПВ з’явився на заході Мадрида на станції Монклоа у 1995 році. Над точкою перетину двох гілок метрополітену була автобусна зупинка і коли потік пасажирів виріс, влада міста вирішила перенести автобусний термінал під землю, ближче до метро. Цей проект повністю фінансувався з бюджету.

Транспортно-пересадочний вузол «Монклоа»

Транспортно-пересадочний вузол «Монклоа» / Sergey Matveev / rasfokus.ru

У 2008 році площа ТПВ «Монклоа» збільшилася на 20 000 кв. м, додалося 20 нових автобусних маршрутів. Щодня через вузол проходять 360 000 пасажирів.

Коли ТПВ з’являться в Україні

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення. Нові ДБН вступають у силу 1 вересня 2018 року. Однак коли саме можуть розпочатися роботи з облаштування вузлів і де саме вони будуть, наразі невідомо.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: