Як перевірити наявність ліцензії у маршрутки онлайн

Укртрансбезпека відкрила дані про ліцензії транспортних засобів на перевезення пасажирів та вантажів. Тепер ви можете сфотографувати номер транспорту або ввести вручну та перевірити його ліцензію в OpenDataBot.

Навіщо перевіряти ліцензію

Перед тим, як видати ліцензію, Укртрансбезпека перевіряє якість та безпечність транспортного засобу, кваліфікацію водія, страхування. Якщо ви сідаєте в маршрутку без ліцензії — ви не маєте жодних гарантій, в тому числі й права компенсації збитків у разі ДТП.

Ліцензійні авто проходять перевірки інспекторами та планові техогляди, а медики перевіряють водіїв перед виходом на маршрут. По кожному з 9-ти типів ліцензування є свої вимоги до перевізників. Наприклад, водії маршруток повинні мати посвідчення категорії «D», стаж керування не менше трьох років та мінімальний вік — 21 рік. Сам автомобіль повинен мати державну реєстрацію, проходити техогляд та бути внесеним до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців.

Перевірити можна всі види транспорту, які здійснюють пасажирські та вантажні перевезення, як регулярні так і не регулярні. Тобто, це таксі, маршрутки, автобуси, вантажівки

Що робити, якщо у транспорта не виявилося ліцензії

Це означає, що маршрутка не перевіряється і може бути небезпечна. Найкращий варіант — не користуватися її послугами. Також, якщо ви виявили, що маршрутка не має ліцензії, ви можете написати скаргу в Укратрансбезпеку, — пояснює Данило Молчанов , керівник напряму розвитку електронних послуг TAPAS.

Як пеевірити ліцензію

  1. Додайте OpenDataBot до Телеграм, Месенджер або Вайбер
  2. Сфотографуйте маршрутку та надішліть її або введіть номер авто вручну
  3. Отримайте інформацію про ліцензії транспортного засобу

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: