У Львові вшанували пам’ять загиблих в Іловайському котлі. Що було 4 роки тому

Наприкінці серпня Україна вшановує героїв, які загинули в Іловайському котлі у 2014 році. За офіційними даними тоді загинули 366 осіб, 429 — отримали поранення різного ступеню тяжкості, ще 300 — потрапили у полон противника.

29 серпня у Львові кілька десятків людей вшанували пам’ять загиблих у цій трагедії.

«Секція» розповідає, що сталося чотири роки тому.

Що таке Іловайський котел

Починаючи з 6 серпня велися бої за Іловайськ, що на Донеччині. Паралельно з Іловайською битвою тривали бої за Савур-Могилу і Красний Луч, що знаходяться неподалік. Бойовикам вдалося відтіснити звідти українських військових і таким чином створити передумови для котла.

18 серпня українські силовики (переважно добровольчі батальйони) увійшли в Іловайськ. Вони взяли під контроль частину міста. 23-24 серпня у тил українського угруповання з території РФ сюди увійшли російські війська. Частина наших підрозділів дезертирувала. Відтак військові опинилися в оточенні.

26 серпня почалися перемовини між керівником АТО Віктором Муженком заступником начальника Генштабу Збройних сил РФ Миколою Богдановським про надання гарантії безпечних гуманітарних коридорів для виходу з оточення військовослужбовців ЗС України та інших військових формувань України.

29 серпня о 4:45 починається вихід українських підрозділів, які блокували та зачищали Іловайськ на рубіж Многопілля-Агрономічне. О 6 ранку до селища Многопілля приїжджає російський бронетранспортер, але умови змінюються. Російська сторона дозволяє вихід українських підрозділів за одним маршрутом, без зброї, боєприпасів та техніки. Українська сторона погоджується і військові починають вихід з Іловайська.

Через дві години російська артилерія під Іловайськом впритул розстріляла «зелений коридор» попри запевнення, що українські бійці зможуть безпечно і без втрат вийти з оточення. Разом з українськими бійцями РФ вбила і трьох своїх вояків, яких українці взяли у полон для гарантії безпечного виходу.

30 серпня всі бійці, які не здалися в полон, зі зброєю і прапорами вийшли через спеціальний коридор до місця дислокації основних сил АТО.

Втрати українських силовиків

Станом на кінець серпня 2017 року практично завершено процес встановлення, ідентифікації і перепоховання загиблих. Згідно з даними Національного військово-історичного музею, у боях 7—31 серпня 2014 року загинули 368 українських бійців, 18 вважаються зниклими безвісти.

За даними прокуратури, Росія вбила 366 українських воїнів, 429 — отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 — потрапили у полон.

Збройні Сили України понесли значні втрати озброєння і військової техніки на суму майже 300 млн грн.

Причини Іловайської трагедії

Військова прокуратура України встановила кілька ключових факторів, на тлі яких відбулося вторгнення підрозділів ЗС РФ та подальша російська окупація окремих районів Донецької і Луганської областей:

  • низький рівень боєготовності та боєздатності Збройних Сил України;
  • численні факти дезертирства, самовільного залишення місць несення військової служби та невиконання наказів начальників серед особового складу в українській армії у той період;
  • окремі помилки керівництва АТО під час планування та проведення військових операцій, які не перебувають у прямому причинно-наслідковому зв’язку з настанням тяжких наслідків — загибелі українських військових та втрати озброєння і військової техніки.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: