З 2019 українці платитимуть за електроенергію двом компаніям. Як це буде на практиці

З 1 січня 2019 року послуги електрпостачання в Україні надаватимуть дві компанії: оператор системи розподілу і компанія-постачальник електроенергії. «Секція» розповідає, як все зміниться на практиці.

Чому тепер буде дві компанії, а не одна

З 1 січня почали діяти положення закону «Про ринок електричної енергії». Відповідно до нього, енергопостачальні компанії зобов’язані відокремити розподіл електричної енергії від інших видів діяльності вертикально інтегрованого підприємства (обленерго), в тому числі шляхом створення електропостачальника.

Оператор системи розподілу буде відповідати виключно за розподіл електричної енергії та експлуатацію електромереж. А компанія постачальник — за постачання, платежі і розрахунки.

Що робити споживачам

У «Львівобленерго» зазначають, що процес подання показників лічильників й оплати для населення не зміниться. Також не потрібно укладати договори.

Населенню достатньо продовжувати споживати електроенергію і оплатити за світло — ви автоматично станете клієнтом «Львівенергозбут» (новоствореної компанії, — авт.ред.), — йдеться в офіційному повідомленні.

Старі реквізити автоматично заміняться на нові в усіх способах оплати рахунків та на самих рахунках.

У клієнтів і надалі залишиться один рахунок за електроенергію. Але у ньому з’являться два рядки: вартість послуг із розподілу та вартість електроенергії. Це не означає підвищення вартості.

Перші оновлені рахунки клієнти отримають у лютому 2019 року за електроенергію, спожиту в січні.

Теж цікаво:

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: