Що таке чіпування тварин, навіщо воно потрібне і де чіпувати собаку у Львові

Що таке чіпування тварин, навіщо воно потрібне і де чіпувати собаку у Львові

«Секція» пояснює, як це — чіпувати тварину, що така процедура дає на практиці, а також показує, де можна безкоштовно чіпувати тварину у Львові.

Чіпування тварин — це розповсюджена практика більшості західних країн. Вона дозволяє ідентифікувати домашніх улюбленців і, таким чином, контролювати їх власників — аби ті не викидали тварин на вулиці.

В Україні поки що ця процедура необов’язкова. Однак у 2017 році у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який передбачає запровадження обліку домашніх і безпритульних тварин, зокрема, чіпуванням. У Львові того ж року ввели обов’язкову реєстрацію чотирилапих.

Що таке чіпування тварин

Чіпування або електронна ідентифікація тварин — це імплантація під шкіру тварини мікрочіпу, який містить у собі унікальний 15-значний номер. Цей номер закріплюється за твариною індивідуально і залишається за нею протягом всього життя. Чіпувати можна собак, котів, птахів, сільськогосподарських тварин тощо.

Навіщо чіпувати тварину

Тварин чіпують з кількох причин. Перша — аби її можна було ідентифікувати, якщо вона загубиться. Крім того, сьогодні у більшості випадків неможливо вивезти тварину закордон, якщо їй не вживлений чіп (виключення є для тварин, які мають татуювання і документи, які підтверджують, що його зробили до 3 липня 2011 року).

Для того, щоб вивезти тварину в іншу державу, зокрема, до країни ЄС, власник повинен виконати вимоги цієї країни. Тварина має бути чіпована, мати ветеринарний сертифікат та щеплення проти сказу, — каже директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис Кобаль.

Також чіпування виключає, що вашу тварину переплутають з чиєюсь. Ще одна причина — участь у виставках. Аби тварина могла це робити, воно обов’язково повинна бути чіпована, а її номер — занесений у родовід.

Якщо ж ви слідкуєте за здоров’ям свого улюбленця і водите його до ветеринара, то чіп дозволить клініці простіше вести облік. У деяких закладах історії хвороби тварини і профілактичних зходів мають ті ж номера, що і номер мікрочіпу.

Чіп не дозволяє відслідковувати переміщення тварини. У ньому не закладена така функція. Пристрій маленький, пасивний і інформацію з нього можна зчитати лише за допомогою сканера.

Як виглядає мікрочіп

Що таке чіпування тварин, навіщо воно потрібне і де чіпувати собаку у Львові

Мікрочіп, на якому і записана інформація, знаходиться всередині капсули. Остання — розміром з рисове зернятко (довжина 12 мм, діаметр — 2,1 мм, вага — 0,6 г). Капсула зроблена зі спеціального скла, яке не відторгає організм тварини. З часом вона обростає його тканинами, за рахунок чого не мігрує тілом. Інформацію з нього зчитують за допомогою спеціального сканера.

Як імпланується чіп

Чіпування вляє собою імплантацію капсули з мікрочіпом під шкіру тварини (не варто плутати цю процедуру з вживленням кліпси у вухо безпритульним собакам). Як правило, роблять це через одноразовий аплікатор, схожий на шприц. Власне, для тварини за відчуттями введення чіпу, те саме, що ін’єкція. Чіп вводять в область холки (місце між лопатками чотирилапого).

Голка та імплантатор.

Голка та імплантатор. Мікрочіп встановлений в одноразовий імплантатор, який складається з високоякісної порожнистої голки і допоміжного шприца.

Чіпувати тварин можна у будь-якому віці, оскільки вік не впливає на прийняття/неприйняття організмом капсули, а також на її місце розташування.

Чіпування тварин у Львові

У вересні 2017 року у Львові стартувала акція з безкоштовного чіпування домашніх собак. Тоді ЛКП «Лев» отримало від міжнародної благодійної організації Dogs Trust 5000 чіпів для цього. Однак до кінця 2017 вдалося прочіпувати лише 500 собак — власники не дуже активно зверталися за послугою. В адміністрації підприємства пояснили це тим, що люди помилково думають, ніби чіп кріпиться на вусі — як кліпса у безпритульних собак.

Ми маємо ще 4500 чіпів, тому продовжуємо акцію. Вона буде діяти, допоки ми не реалізуємо всі чіпи, надані нам благодійною організацією, — каже Ірина Шевченко, адміністраторка ЛКП «Лев».

Аби прочіпувати собаку у Львові безкоштовно, потрібно дотриматися кількох вимог акції:

  • бути власником собаки;
  • проживати на території Львова%
  • попередньо зареєструвати тварину на сайті animal-id.info (підтвердивши внесення даних в діючий міський реєстр Львова);
  • собака повинна мати щеплення від сказу, яке зробили не пізніше як за рік до моменту чіпування.

Також є клініки, які проводять цю процедуру на платній основі. Середня ціна чіпування тварин у Львові — 300-400 ₴.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: