Львівські багатоквартирні будинки спишуть з балансу ЛКП. Що робити мешканцям

11 жовтня депутати Львівської міськради прийняли ухвалу про порядок управління багатоквартирними будинками. Відтак, приміщення мають списати з балансу комунальних підприємств і передати на баланс або ОСББ, або самих мешканців, або під управління компанії.

Про те, як все відбуватиметься на практиці і на що мають звернути увагу мешканці, 16 жовтня розповіла директорка департаменту житлово-комунального господарства ЛМР Ірина Маруняк.

Хто тепер доглядатиме багатоквартирні будинки

До 1 січня 2019 року львів’яни мають вирішити, хто управлятиме їх будинком: прибиратиме сходову клітку, територію та ін. Варіантів є три:

  • створити ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку);
  • передати будинок в управління управляючої компанії;
  • взяти будинок на самообслуговування.

Аби обрати один із варіантів, мешканці повинні зібратися на загальні збори і проголосувати.

Якщо мешканці цього не зроблять, тоді з 1 березня 2019 року їх будинок передадуть в управління управляючої компанії на конкурсній основі. Зробить це відповідна комісія, утворена з представників місцевої влади. Наразі механізму, за яким це робитиметься, немає — відповідний порядок має затвердити Кабмін.

За словами Ірини Маруняк, сьогодні у Львові 7644 будинки перебувають у комунальній власності. У 1278 створили ОСББ, ще 45 перейшли в управління управляючих компаній. Крім того, 266 будинків перебувають на самообслуговуванні. Також у місті налічується 238 житлово-будівельних кооперативів.

Як обрати управляючу компанію або створити ОСББ

Зараз у Львові є 50 управляючих компаній, яких 40 — комунальні. Якщо мешканці на зборах вирішать обрати цей варіант, тоді вони мають обрати одну зі списку. При цьому, не обов’язково прив’язуватися до місця прописки. Наприклад, мешканці Сихівського району можуть обрати компанію з Шевченківського району. Тарифи визначатимуть на договірній основі.

Якщо ж мешканці вирішать створити ОСББ, вони можуть звернутися до ЦНАПу або ЛМР за консультацією.

Що робити з боржниками

Усі борги, які є на даний момент, мешканці виплачуватимуть комунальним підприємствам. У власність ОСББ чи управління управляючої компанії будинок має перейти без боргів.

Ми розуміємо, що є багато людей, які мають борг за воду, газ та інші комунальні послуги. Вони можуть звернутися до комунальних підприємств за розтермінуванням заборгованості і виплачувати її частинами. Якщо ж цього не буде, через суд виконавча служба опише майно або виставить квартиру на аукціон, — каже Ірина Маруняк.

Що буде з працівниками ЛКП

Вони будуть працювати далі, але тепер на умовах ринкової конкуренції. Чим краще компанія обслуговуватиме будинки, тим більше у неї буде клієнтів. Якщо ж комунальники не матимуть достатньо будинків в обслуговуванні, ЛКП приєднають до іншого.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: