Чому дитина гризе нігті і як позбутися шкідливої звички

Якщо ваша дитина гризе нігті, це може свідчити про те, що вона має певні проблеми у садочку чи школі. Редакція The Village дізналася у психологів, як формується ця шкідлива звичка та що з нею робити.

У віці від трьох до шести років діти нечасто гризуть нігті. Однак від 7 до 10-11 років кількість дітей із такою звичкою зростає. Та батькам не варто бити на сполох, а необхідно зрозуміти причину її появи.


Чому дитина гризе нігті

  • Хтось у родині має аналогічну шкідливу звичку. Дитина сприймає це як норму поведінки і віддзеркалює його поведінку.
  • Стрес. Звичка виникає, коли дитина стикається зі стресовою ситуацією —змінює дитячий садок чи йде до школи.
  • Слабка нігтьова пластина. У дітей ніготь тонкий і гострий, якщо він заважає, його простіше обгризти.
  • Тривожність. Якщо дитина неспокійна та має не яскраво виражений обсесивно-компульсивний розлад (різновид неврозу, для якого характерні повторювані нав’язливі думки, — авт.ред.), то ритуал покусування зменшує її переживання.
Чому дитина гризе нігті і як позбутися шкідливої звички

Чому дитина гризе нігті і як позбутися шкідливої звички

Чим небезпечна звичка гризти нігті

  • По-перше, діти ведуть активний спосіб життя, тому полюбляють до всього торкатися руками, на яких збирається велика кількість мікробів.
  • По-друге, це не естетично.
  • По-третє, інші діти можуть знущатися через це, а чужі дорослі робити зауваження.

Як позбутися шкідливої звички

  • Важливо пояснити дитині, що через цю звичку нігті виростуть негарні та слабкі. Так дитина зрозуміє, що ви її не критикуєте.
  • Коли ви бачите, що дитина це робить, не говоріть «припини це робити» або «ти знову гризеш нігті» і не бийте її по руках. Цим ви погіршите становище.
  • Можна домовитися про жест або слово, яким нагадаєте дитині, що вона гризе нігті. Цей спосіб особливо добре працюватиме в оточенні сторонніх або родичів.

Ксенія Ульянова, психологиня


Чому дитина гризе нігті

У більшості випадків ця звичка має психологічний характер. Проте спершу потрібно виключити інші причини — наприклад, занадто довгі нігті. Якщо такого фактору немає, спостерігайте, у які моменти дитина це робить: коли йде до школи, спілкується з певною людиною тощо. Так можна визначити, що в дитини викликає стрес.

Як позбутися шкідливої звички

Найкраще з цією звичкою боротися разом із психологом, бо часто проблема ховається глибше, ніж здається. Варто навчити дитину, як справлятися зі стресами. Адже якщо дитина гризе нігті, то в її житті відбувається те, з чим вона сама не може впоратися.

Катерина Сафонова, психологиня


Читайте також: Коли і від чого потрібно вакцинуватися. Поради МОЗ

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: