В Україні оператори Vodafone і lifecell запустили 4G. Як користуватися

Українські мобільні оператори 30 березня запустили зв’язок четвертого покоління у найбільших містах. «Секція» пояснює, що дає 4G, як перевірити сумісність смартфонів та сімкарт і коли новий стандарт запустить «Київстар».

Як 4G прийшов в Україну

4G — четверте покоління мобільного зв’язку. Воно повинне забезпечити більш швидку передачу даних в мобільних мережах. Виробники запевняють, що під час пікових навантажень 4G-мережі зможуть забезпечити:

  • до 100 Мбіт/с при завантаженн;
  • до 50 Мбіт/с при відправці даних.

Швидкість 3G у середньому 2,5 Мбіт/с.

18 серпня 2017 року Кабінет міністрів України вніс зміни в «План використання радіочастотного ресурсу України», згідно з якими діапазон 1800 МГц офіційно відкритий для запровадження технологій 4G.

9 листопада 2017 Національна комісія призначила перший в Україні тендер на отримання ліцензій для запровадження зв’язку нового поколіннія 4G на 23 січня 2018 р. Для участі у тендері подали заявки оператори мобільного зв’язку «Київстар», Vodafone Україна та lifecell.

31 січня 2018 року відбулись торги за ліцензії. Оператори Vodafone Україна, Lifecell та «Київстар» запропонували за 4G-ліцензії ₴2 млрд 456 млн. Найбільшу кількість лотів на торгах за отримання 4G-ліцензій на частоти 2600 МГц узяв «Київстар».

Де 4G вже доступний

Першим зв’язок четвертого покоління запустив lifecell. Поки що новий стандарт запущено в 20 містах, зокрема: Києві, Дніпрі, Харкові, Запоріжжі, Львові, Полтаві, Сумах, Івано-Франківську, Чернівцях, Одесі та Херсоні.

Після нього про старт 4G оголосили у Vodafone. Компанія повідомила, що Київ, Львів та Харків уже можуть тестувати якість зв’язку.

Коли «Київстар» запустить 4G

Компанія «Київстар» планує впровадити 4G-покриття до 10 квітня 2018 року. Затримку у запуску вони пояснюють очікуванням дозвільної документації, пише «НВ Бізнес».

«Київстар» як законослухняна компанія очікує отримання усієї дозвільної документації, а також проводить додаткові налаштування мережі у зв’язку із новими вимогами контролюючих органів для запуску високоякісного 4G, — пояснили у прес-службі.

Які переваги 4G

Завдяки 4G Ви зможете переглядати відео вискої якості онлайн без затримок, зазначають у «24». До прикладу, на YouTube ролик в HD-якості завантажиться практично миттєво, а фільму у відмінній якості на це знадобиться 10-15 хвилин. Крім того, Ви зможете миттєво завантажувати файли, здійснювати відеодзвінки у найвищій якості, виходити в прямі ефіри з якісними онлайн-трансляціями та безперешкодно грати в онлайн-ігри. Але це ще не все: 4G – це також«інтернет речей», «розумна» медицина, управління енергетикою та сільським господарством, електронні мобільні гаманці та мобільні паспорти mobile ID, а також інші smart-сервіси.

Як перевірити сумісність смартфонів та сімкарт

У мережі «Київстар» перевіряти, чи працюватиме 4G, потрібно за двома окремими кодами: для смартфону і сімкарти. Код для карти — *245*4 #, а для телефону — *245*5#.

Власники «Vodafone Україна» можуть відправити USSD-запит на номер *222# . У відповідь оператори висилають повідомлення з результатами перевірки, а також з інформацією про те, де можна замінити SIM-карту на USIM. Заміна карт в цих мережах є безкоштовною.

Абонент lifecell можуть дізнатися, чи підтримує смартфон і карта цей стандарт, або подзвонивши до колл-центру за номером 5433, або у додатку «Mій lifecell». Додаток потрібно попередньо оновити.  Якщо сімкарта не підтримує 4G, її можна обміняти у будь-якому з магазинів lifecell за ₴30. При цьому абоненту нараховується 1 ГБ мобільного інтернету.

Читайте також: Шантаж і погрози судом. Ситуація з телефоном, який здали у «Цитрус» на утилізацію