Як віддати дитину до першого класу і до якої школи її зарахують

«Секція» пояснює, які документи потрібні, щоби віддати дитину до освітнього закладу, за яких умов її зарахують до нього першочергово та до якої школи у Львові має йти ваша дитина.

До 25 березня триває публічне обговорення проекту Наказу «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти». Коли з’явиться його остаточна версія, наразі невідомо. Утім при створенні матеріалу ми орієнтувалися на прописані положення у проекті, а також на уже затверджений Закон про освіту.

У якому віці потрібно віддавати дитину до школи

У Законі про освіту написано, що, як правило, дитина йде до школи з 6 років. Тобто батьки самі можуть вирішувати, коли саме віддавати сина чи доньку у перший клас. Але якщо дитині на 1 вересня вже виповнилося 7 років, вона точно повинна йти до школи саме цього року.

Виняток є лише для дітей з особливими потребами — вони можуть розпочати навчання пізніше, кщо є така потреба.

Які документи потрібні для зарахування дитини у перший клас

Для зарахування дитини до 1 класу один з батьків особисто має подати до закладу освіти заяву. До неї додаються:

  1. копія свідоцтва про народження або документа, що посвідчує особу;
  2. оригінал або копія медичної довідки № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».

У випадку надання копій, оригінали потрібно подати до видання наказу про зарахування. Без цього наказ не може бути виданий.

Заяву і документи необхідно надати не пізніше 31 травня.

Присутність дитини під час подання заяви чи в процесі її зарахування не є обов’язковою. Працівники закладу освіти не можуть вимагати цього.

За яким принципом дітей зараховують до першого класу

У першу чергу не пізніше 1 червня зараховують дітей, які проживають на території обслуговування закладу освіти, є рідними братами та/або сестрами учнів, які навчаються у цьому закладі чи є дітьми його працівників.

Інші дітей зараховують до школи не пізніше 15 червня лише на вільні місця за датою їх народження (в першу чергу діти, які старші за віком) та за умови подання до 15 червня:

  1. заяви (в довільній формі) про підтвердження наміру здобувати освіту в цьому закладі;
  2. довідки закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає дитина, про те, що вона відрахована з цього закладу або не була зарахована до нього.

За якими школами закріплені території у Львові

23 березня виконавчий комітет Львівської міськради підтримав рішення закріплення території обслуговування за закладами загальної середньої освіти міста. Тобто, першочергово до навчального закладу будуть зараховувати дітей, які проживають на вказаній території, дітей працівників вказаного закладу загальної середньої освіти, дітей, чиї старші брати та сестри вже навчаються у визначеному закладі загальної середньої освіти, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи.

Читайте також: