Що таке Monobank, кому він належить і що пропонує сьогодні

Інтерфейс додатку «Монобанк»

Інтерфейс додатку «Монобанк» / Офіційне промо

Monobank запустили ще у 2017 році на платформах Apple iOS і Google Android. З того часу сервіс вже встиг видати понад 100 тисяч карток. Чимало ЗМІ називали і продовжують називати Monobank саме банком, не враховуючи те, що з точки зору законодавства України він таким не є. Крім того, компанія, яка дотична до функціонування проекту, була створена ще у 2003 році, а не у 2017, як про це заявляли менеджери ресурсу.

«Секція» з’ясувала, що, зрештою, таке Monobank і що нового він пропонує своїм клієнтам.

Що таке Monobank

Згідно з версією самої компанії — це банк без відділень. На практиці, це скоріше, просто онлайн-сервіс. А за документами — це просто бренд.

Банк — це юридична особа, яка має ліцензію і замається класичними видами банківської діяльності, а саме перерозподілом коштів в економіці шляхом активних і пасивних операцій (кредити та депозити). Також банки займаються розрахунковим обслуговуванням та валютними операціями — Закон України «Про банки і банківську діяльність».

Відтак, Monobank — це назва пакету послуг від Universal Bank, адже саме з цим банком клієнт підписує договір при отриманні картки Monobank. Іншими словами, клієнт отримує доступ до послуг Universal Bank дистанційно, за рахунок онлайн-банкінгу.

Чи це новинка для світу?

Для українського ринку — так. Для світового — ні. Одним з перших «віртуальний» банк з’явився в Америці ще у 1995 році — Security First Network Bank. У Європі подібна фінустанова з’явилася через рік у Німеччині під назвою Advance Bank. Навіть у сусідній Росії, існують аналогічні сервіси — «Рокетбанк» і «Тинькофф Банк».

Інтерфейс додатку «Монобанк»

Реклама «Переходь на тьомну сторону» / Офіційне промо

Кому належить Monobank і Universal Bank

Як пояснили «Секції» у службі підтримки, бренд Monobank належить спільно групі «ТАС» і Fintech Band. І переданий для використання в рамках проекту Universal Bank.

Група «ТАС» — фінансово-промислова група України, заснована 1998 року. В її склад входять близько сотні компаній, які працюють на території України та країн СНД. Засновником і основним акціонером Групи та її керуючої компанії є Сергій Тігіпко (екс-очільник «ПриватБанку», колишній Міністр економіки). Він же є і бенефіціарним власником Universal Bank.

Що таке Monobank, кому він належить і що пропонує сьогодні

Fintech Band — це компанія колишнього першого заступника голови правління «ПриватБанку» Олега Гороховського, заступника голови правління Дмитра Дубілета і керівника бізнесу «Платежі і перекази» Михайла Рогальського. Принаймні так заявляли самі керівники. Вони ж говорили і про те, що компанію створили у 2017 році.

Ми спільно з Дмитром Дубілетом, Михайлом Рогальським і ще кількома іншими екс-колегами з «ПриватБанку» вирішили заснувати IT-компанію. Будемо займатися надання IT-послуг українським і закордонним банкам. Назва компанії Fintech Band, — написав Олег Гороховський 23 січня у Фейсбуці.

Однак за даними системи YouControl, ця компанія була заснована ще у 2003 році. Сьогодні її статутний капітал становить 250 мільйонів гривень. Серед засновників дійсно є троє вище перерахованих осіб (на сьогодні вони володіють 14% кожен). Крім них:

  • Батько Дмитра Дубілета Олександр Дубілет (екс-голова правління «ПриватБанку») 32%.
  • Колишній топ-менеджер Вадим Ковальов — 4%.
  • Людмила Шмальченко — екс-заступниця голови правління банку з 20 мільйонами і 8%.
  • Колишній топ-менеджер «Привату» Володимир Яценко — 35 мільйонів і 14% відповідно.

Інформацію про те, що компанія Fintech Band була заснована 15 років тому, підтвердили і у службі підтримки Monobank.

Дійсно, сама компанія від 2003. А з 2017 керівником став Рогальський Михайло. Сучасну історію компанії можна починати з 2017 року, — зазначив працівник.

Інтерфейс і платежі

Серед основних переваг сервісу — сучасний мобільний додаток. У ньому доступні p2p-перекази, оплата комунальних платежів, поповнення мобільного рахунку, оплата штрафів, податків, єдиного соціального внеску, онлайн-ігор. Усе без комісій. Також керівництво банкінгу каже, що сервіс має нижчу кредитну ставку (за рахунок відсутності витрат на відділення).

Оформити і перевипустити картку Monobank можна безкоштовно.

Дизайн додатку відповідає сучасним тенденціям. Крім того, застосунок постійно оновлюється. З часу запуску тут змінили функціонал, розділи й дрібні деталі (додають логотип берндів у категорії «Кешбек», оперативно виправляють недоліки тощо).

Кешбек і підтримка

Monobank має активну службу підтримки у месенджерах Viber, Facebook Messenger і Telegram. Тут можна поставити питання у будь-який час доби і оператор відповість вам у найкороший строк.

Також Monobank дає кешбек за покупки чи сплачені послуги не у вигляді бонусів, а у грошовому еквіваленті. Кошти можна вивести на основний рахунок, коли сума накопичень становитиме мінімум 100 гривень. Варто зазначити, що при виводі кешбеку доведеться сплатити податки у розмірі 19,5%.

Виведені бонуси вважаються доходом фізичної особи, тому сума підлягає оподаткуванню. Це податок на доходи фізичних осіб (НДФЛ) — 18% і воєнний збір — 1,5%, — пояснили у службі підтримки.

Інформація про кешбек

Інформація про кешбек / Скріншот з офіційного сайту

Регулярні оновлення

Через деякий час після релізу у додатку з’явилися депозити. А нещодавно сервіс додав можливість переказу грошей через персональну веб-сторінку клієнта. Для того, аби перевести гроші, відправник має ввести дані картки, як він це робить в інтернет-магазині.

Цей сервіс корисний тоді, коли ви не хочете повідомляти номер своєї картки. Сервіс працює х картками будь-яких українських банків, а до кінця квітня запрацюють і міжнародні Visa та MasterCard, — пояснив співзасновник проекту.

Недоліки Monobank

  • Клієнти, які не мають смартфонів, продуктом користуватись не зможуть. Більше того, додаток можливо встановити тільки на актуальні версії платформ iOS і Android.
  • Monobank не має власних терміналів і банкоматів для поповнення картки і зняття готівки. Він використовує сервіси iBox та ресурси інших банків.
  • Отримати кредитний ліміт може далеко не кожен. За словами представника служби підтримки, на ліміт і його розмір впливає багато факторів. Можливу суму кредиту розраховують індивідуально для кожного клієнта. Варто зазначити, що у групі Monobank у Фейсбуці чимало переселенців з зони АТО зазначали, що не отримали кредитний ліміт, бо зареєстровані на непідконтрольній Україні території.

Як оформити картку Monobank

  1. Установіть додаток monobank з App Store або Google Play.
  2. Сфотографуйте паспорт та ІПН.
  3. Виберіть доставлення картки працівником банку або заберіть її в найближчій точці видачі. Це безкоштовно.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: